eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Za nove clanove: PITANJA

Stranica 6/7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Re: Za nove clanove: PITANJA

Komentar by kenan008 on Mon Aug 31, 2009 10:06 am

Ahmak (citat):ola svima bounce

posto sam tek poceo igrati igru i tek sam sutra lvl14 imam par pitanja

1. da li zavisi koliko cemo EP(exp) dobiti od Q firme u kojoj radimo (ja nisam primjetio da dobijam vise, pa i dalje radim u firmi koja ima samo jednu zvjezdicu, zbog toga sto mi skida manje wellnesa, a plata je ok, jednaka je onoj koju nude Q2 firme)

2. posto skupljam pare za bolje dane i samo jedem Q1 kruh/hljeb nisam siguram hocu li ih uloziti u Q5 kucerak ili otvoriti firmu, al' o tom potom

zanima me drugo nesto, vidim da ljudi prodaju kuce ili grain na crnom trzistu za nekih 5G manje nego sto im cijena u marketu
pa sam citao da se insan moze zastiti jedino kontraktom, ali na forumu vidim da samo pozajmice tako idu
sad me zanima da je li praksa praviti kontarkat i ima li smisla kupiti nesto sto vrijedi ~40G za 5G manje (je li sigurno za tako "male" cifre praviti ugovor, posto ako mi ne dostavi kucerak onda placam jos 5G da ga ganjam sudski, a to je meni belaj - citaj nema para ja za tih zavrzlama)

Hvala!!! Smile

1.ne zavisi u kojoj Q firmi radis i u q3 i q1 dobijas 1 exp.

2.kuce ti je sigurno kupovat preko contracta na forumu eRepublika.

3.U tijeku je neki projekat q1 kuca 3 gold od strane vlade.

Posalji poruku Ministarstvu za Rad i SS

Ako vidim ministra za Rad il SS na chatu ili Les Paula (prijedsjednika drzave) pitat cu ga za kucu.

EDIT:http://ebih.niceboard.org/pitanja-i-tutoriali-f2/kratki-i-opsirni-tutor-za-pocetnike-t62.htm

Procitaj ovaj tutor.
kenan008
Administrator
Administrator

eRepublik BAM : 388

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Jelah on Mon Aug 31, 2009 7:38 pm

Možel neko napisat jedno DETALJNO objašnjenje kako se 'čita' ona stranica sa ratovima ili ako je neko već napisao imate li link?

Npr trenutno gledam ratuju Turska i Grčka

Na naslovnoj strani piše
Defense Points

233193 / 31000

Ako su ovo prvo napadački bodovi turske a drugo obrana (zid) grčke zašto je onda u izvještaju omjer Turska 2,1 mil vs Grčka (and allies) 4,6 mil štete?

U čemu je štos Question
Jelah
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 28

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Borivoje_SA on Mon Aug 31, 2009 9:29 pm

Na početku odbrambeni zid ima određeni broj bodova i cilj je te bodove oboriti ispod nule, tj. stjerati u minus!!! Taj broj što si ti vidio je ustvari broj koliko je orginalno bilo bodova i koliko je trenutno stanje odbrambenog zida! Ako drugi broj pređe u minus i ostane u minusu dok ne istekne vrijeme bitke regija je onda osvojena, a ako broj bude pozitivan na kraju onih 24 sata regija je odbranjena!
Borivoje_SA
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 48

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Jelah on Mon Aug 31, 2009 9:52 pm

Sve kontam u igri samo ovo ne mogu skontat Smile

Nisam nigdje vidio da brojevi idu u minus,uvijek su u plusu...

Jesil mislio da ako u mom primjeru Defense Points 233193 / 310000 padne ispod 0 onda je regija Turska?
Jelah
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Aleksa Mungos on Mon Aug 31, 2009 10:56 pm

Pa da, u broju 233193 / 310000, ovaj broj 310000 nije steta koju je Grcka napravila, nego ukupan zid Grcke koji uzima u obzir koliko regija koja je napadnuta ima stanovnika, da li u njoj ima defanzivni sistem itd.

E sad kad krene bitka pise 310000 / 310000 i samo ratovanje je navlacenje konopca. Znaci dok vrijeme tece, kad Turska napada onda se prvi broj smanjuje, a Grcka kad ratuje onda se prvi broj povecava. I tako kada prodje 24 sata od pocetka bitke, ako je prvi broj veci od drugog onda regija ostaje recimo kod Grka. Ako broj padne na 0 ili ode u minus a prodje 24 sata onda regija postaje okupirana, tj. u ovom primjeru Turska. A ako se desi da se posle 24 sata broj nalazi izmedju onda se ratuje sve dok se ne predje jedna od ove dvije granice i tako se rijesi bitka...
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 154

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Jelah on Tue Sep 01, 2009 12:50 am

Ahaaaaaa znači počinju obje strane u ovom slučaju sa 310 000 bodova...Ja konto da se kreće od 0

Sad mi je jasno,hvala obojici Wink
Jelah
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Ahmak on Wed Sep 09, 2009 12:16 am

pitanje oko giftova

ako sam ja dobro shvatio, svaki dan mozemo dobiti maximalno 10 wellnesa bilo da saljemo 10xQ1 giftova ili 2xQ5 ili 5xQ2 i ostale kombinacije

e sad me zanima, sto bi neko izvalio vise para na 2 Q5 gifta, umjesto na 10 Q1, da li je to samo da bi smanjio broj klikova ili ipak ima neke razlike izmedju ovih Q1 i Q5
Ahmak
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 33

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Aleksa Mungos on Wed Sep 09, 2009 12:44 am

Nikakva razlika sto se tice giftanja, i dalje ostaje pravilo da se moze samo 10 wellnessa dopuniti preko giftova dnevno.

Jedina razlika izmedju q1 i recimo q5 giftova je cijena...

Evo primjera: recimo q1 gift kosta 2 bam, a q5 gift kosta 9 bam. Ti hoces da se giftas 10 puta. Ako koristis q1 treba ti 10 komada i to je 20 bam, a ako hoces koristiti q5 treba ti 2 komada i to je 18 bam, znaci sa vecim kvalitetom si ustedio novac... Isplativo je kupovati giftove vecih kvaliteta, ali vlasnicima firmi giftova vece kvalitete se tesko isplati...
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Ahmak on Wed Sep 09, 2009 12:52 am

Aleksa Mungos (citat):Nikakva razlika sto se tice giftanja, i dalje ostaje pravilo da se moze samo 10 wellnessa dopuniti preko giftova dnevno.

Jedina razlika izmedju q1 i recimo q5 giftova je cijena...

Evo primjera: recimo q1 gift kosta 2 bam, a q5 gift kosta 9 bam. Ti hoces da se giftas 10 puta. Ako koristis q1 treba ti 10 komada i to je 20 bam, a ako hoces koristiti q5 treba ti 2 komada i to je 18 bam, znaci sa vecim kvalitetom si ustedio novac... Isplativo je kupovati giftove vecih kvaliteta, ali vlasnicima firmi giftova vece kvalitete se tesko isplati...

to sam i primjetio, zato obicno stave malo vecu cijenu za 1xQ5 nego 5xQ1, al' to se meni ne isplati Smile
Ahmak
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Ahmak on Sat Sep 12, 2009 2:54 pm

sta predstavlaju ovi brojevi 0.46/1 ?
Ahmak
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by kenan008 on Sat Sep 12, 2009 6:27 pm

to znaci da treba 1 productivity point da dobijem 1 raw/iron u ovom slucaju ; npr za house 200 ; hospital 2000 itd..
kenan008
Administrator
Administrator

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Ahmak on Mon Sep 14, 2009 5:35 pm

pitanje no.22 Smile

posto nisam vidio donate opciju u mojoj firmi za raw, al' da opet pitam

da li je moguce (ako imamo jednu firmu u land sektoru, a dugu u manu) prebaciti direktno raw iz jedne u drugu, bez da ih stavljamo na market, odnosno da ne radimo preprodaju sami sebi, a svejedno VAT nije ukljucen za raw

isto pitanje, za manu firmu (posto istu jos nemam), ako imamo npr. firmu za oruzje i zelimo sebi izdvojiti par pistolja za dnevnu upotrebu, je il ih nekako moguce donirati na acc ili org
Ahmak
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by kenan008 on Mon Sep 14, 2009 6:04 pm

Ahmak (citat):pitanje no.22 Smile
1

da li je moguce (ako imamo jednu firmu u land sektoru, a dugu u manu) prebaciti direktno raw iz jedne u drugu, bez da ih stavljamo na market, odnosno da ne radimo preprodaju sami sebi, a svejedno VAT nije ukljucen za raw
2
isto pitanje, za manu firmu (posto istu jos nemam), ako imamo npr. firmu za oruzje i zelimo sebi izdvojiti par pistolja za dnevnu upotrebu, je il ih nekako moguce donirati na acc ili org
1.raw mozes donirat al samo po 20 unita MAX(preko inventorija) il neznam jesil sta promjenili u onom novom sistemu kompanije al kao sto si reko nemas VAT-a na raw pa ti i nije problem.

2.mozel tako sto stavis da se prodaju 4 q1 wepona po 0.01 bama onda brzo odes na market i kupis.

kenan008: komentar modifikovan dana: Mon Sep 14, 2009 6:15 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
kenan008
Administrator
Administrator

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Mentalita on Mon Sep 14, 2009 6:07 pm

kenan008 (citat):
1

2
1.raw mozes donirat al samo po 20 unita MAX(preko inventorija) il neznam jesil sta promjenili u onom novom sistemu kompanije al kao sto si reko nemas VAT-a na raw pa ti i nije problem.

2.mozel tako sto stavis da se prodaju 4 q1 wepona po 0.01 bama onda brzo odes na market i kupis.
2).. ali postoji rizik da ti neko drugi to uzme. Sad
Mentalita
Administrator
Administrator

eRepublik BAM : 486

Vidi profil korisnika http://ebih.niceboard.net

Na vrh Go down

Komentar by Ahmak on Tue Sep 15, 2009 2:05 am

kenan008 (citat):
1

2

1 - izgleda da su tu opciju ukinuli, jer je ne vidim
2 - predpostavio sam da moze tako, ali malo je riskantno, al valjda na manje kolicine se isplati Smile
3 - Hvala Smile
Ahmak
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Aleksa Mungos on Tue Sep 15, 2009 3:37 pm

Za ovo prvo imaš donate dugme u dijelu gdje piše raw materials

E sad to ti je za manufucturing firme, da doniras npr. kao na slici drvo firmi za kuce, ukoliko nisi u stanju da kupis drvo na marketu. U tom slucaju mozes donirati sa svog orga ili profila jednostavnim prebacivanjem po 20 raw materiala iz inventara.

Ali ova opcija ne postoji u raw material firmama, jer nema svrhe da mozes donirati zito firmi koja proizvodi zito... U tom slucaju bi se desavale preprodaje, tj. da neko kupi jeftino zito sa marketa, donira ga svojoj firmi i prodaje po skupljoj cijeni... Very Happy
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Birdum-Bardum on Tue Sep 15, 2009 4:36 pm

Zaradio sam prvih 5 golda. Za šta je najbolje ih potrošiti ili možda uopšte i ne trošiti?
Wellness mi je na 100, tj. Full. Smile
Birdum-Bardum
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 23

Vidi profil korisnika http://www.sandzaknews.com

Na vrh Go down

Komentar by kenan008 on Tue Sep 15, 2009 4:49 pm

Birdum-Bardum (citat):Zaradio sam prvih 5 golda. Za šta je najbolje ih potrošiti ili možda uopšte i ne trošiti?
Wellness mi je na 100, tj. Full. Smile

za sad cuvaj Very Happy
kenan008
Administrator
Administrator

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Birdum-Bardum on Tue Sep 15, 2009 4:59 pm

Ej vallah. Smile

Ja sad potroših nekih 40 wellnessa u ratu (ostalo mi 60), a sutra ću, ako Bog da, opet otić' u jednu borbu i onda Heal i opet full wellness.

Jesam ja to dobro smislio (skont'o)?
Birdum-Bardum
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Na vrh Go down

Komentar by kenan008 on Tue Sep 15, 2009 5:07 pm

Birdum-Bardum (citat):Ej vallah. Smile

Ja sad potroših nekih 40 wellnessa u ratu (ostalo mi 60), a sutra ću, ako Bog da, opet otić' u jednu borbu i onda Heal i opet full wellness.

Jesam ja to dobro smislio (skont'o)?

ako danas ostaned na 60 well onda nisi dobro smislio

Najbolje ti je svaki dan 5 bitki i heal tako da ti well bude 90+
kenan008
Administrator
Administrator

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Birdum-Bardum on Tue Sep 15, 2009 5:24 pm

Aha. Znači trebao sam ostavit 100 wellnessa do sutra, pa onda sutra prvo u borbu, a onda Heal.
Okej, hvala ti. Od sutra ću tako.
Birdum-Bardum
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Na vrh Go down

Komentar by smajke on Wed Sep 16, 2009 11:45 pm

pozdrav, jedno pitanje imam. kupio sam oruzije Q5, borio se odmah nakon toga i moje oruzje je nestalo!! u cemu je fora? svaki put kupujem jednokratno oruzje? confused
smajke
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 5

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Ahmak on Wed Sep 16, 2009 11:51 pm

smajke (citat):pozdrav, jedno pitanje imam. kupio sam oruzije Q5, borio se odmah nakon toga i moje oruzje je nestalo!! u cemu je fora? svaki put kupujem jednokratno oruzje? confused

da
ovdje su kineske jednokratne puce Smile
Ahmak
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by kenan008 on Wed Sep 16, 2009 11:56 pm

smajke (citat):pozdrav, jedno pitanje imam. kupio sam oruzije Q5, borio se odmah nakon toga i moje oruzje je nestalo!! u cemu je fora? svaki put kupujem jednokratno oruzje? confused

da svaki fight ti je 1 oruzije i nakon borbe nestane.

procitaj tutor
http://ebih.niceboard.org/tutoriali-f2/kratki-i-opsirni-tutor-za-pocetnike-t62.htm

Za pocetak ti se isplati q1 wep il ni bez oruzija.
kenan008
Administrator
Administrator

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

pozz

Komentar by Edis83 on Thu Sep 24, 2009 2:47 pm

pozdrav novi sam clan i upravo sam dobio svojih prvih 5 golda...dakle sta da radim sa njima najprije...cuo sam da bi najprije trebao kupiti kucicu radi welnesa....ali koju i koje kvalitete ako mi moze ko pomoci oko toga bio bi zahvalan...
Edis83
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 5

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 6/7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh