eBosna i Hercegovina
Dobrodosao na oficijelni forum eBosne i Hercegovine! Registruj se sada i uživaj !

Welcome to the official forum of eBosnia and Herzegovina! Register now and have fun !

Hvala / Thank you
Admin Team

Imena regija u eBiH !!! - Da se dogovorimo svi zajedno !!

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Imena regija u eBiH !!! - Da se dogovorimo svi zajedno !!

Komentar by glcvr6 on Thu Jul 30, 2009 4:26 pm

Ovu temu sam otvorio kako se nebi doslo do situacije koju su pojedini okarakterizirali kao "samostalne odluke tzv. Bošnjaka" u eBiH pa da ukljucimo onda svaku naciju u Bosni u raspravu...

Da se svi kao ljudi, kao drzavljani i gradjani eBiH dogovorimo oko potencijalnih imena regija BiH...

Svatko ima pravo da predlozi broj regija i njihova imena + kao dodatak svakako mozete navesti i resurse po regijama...

Uz svaki prijedlog pozeljan je graficki prikaz podjele eBiH..

NAPOMINJEM !!

Regije MORAJU i TREBAJU biti nenacionalne..

Kao sto je vec netko napomenuo u silnim komentarima na peticiji i u novinama, zasto umjesto trenuztnih etnickih podjela nebi samo imali svjetsku geografsku podjelu na

ISTOCNU, ZAPADNU, JUZNU i SJEVERNU eBiH.. opet kazem to je samo prijedlog

Na svima nama je mogucnost da damo svoj prijedlog i kada bude dosta prijedloga sa svih strana uzet cemo najbolje podjele i dati ih na glasanje..

Ovo bi trebalo kroz narednih par dana uraditi i sto prije dodati adminima na razmatranje..

HVALA i na POSAO !!
glcvr6
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 17

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Imena regija u eBiH !!! - Da se dogovorimo svi zajedno !!

Komentar by Agich on Thu Jul 30, 2009 4:42 pm

mislim da bi se Republika srpska trebala zvati zemlja duge
a federacija zemlja dobrog srca XD

to dvoje je dovoljno
Agich
Top spamer
Top spamer

eRepublik BAM : 403

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

e

Komentar by BH-Edin on Thu Jul 30, 2009 4:50 pm

evo:
1.Krajina
2.Hercegovina
3.Bosna
4. Semberija

al cekajte malo trebamo sviju poslusati, i mislim da ovo nisu nikakvi nacionalisticki nazivi, pa tako nam se zove drzava... i poredao sam ih nasumicno thx Smile))
BH-Edin
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 29

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by St. Edoxin el Mokrinjski on Thu Jul 30, 2009 5:10 pm

BH-Edin (citat):evo:
1.Krajina
2.Hercegovina
3.Bosna
4. Semberija
...

POTPISUJEM!
St. Edoxin el Mokrinjski
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 13

Vidi profil korisnika http://deponija.com.ba/

Na vrh Go down

Komentar by Muamer Seljubac on Thu Jul 30, 2009 6:05 pm

Četiri nodalno-funkcionalne regije u BiH su:
1. Srednjebosanska - Srednja Bosna
2. Hercegovačka - Hercegovina
3. Bosanskokrajiška - Bosanska Krajina i
4. Sjeveroistočna Bosna

LINK

Mislim da bi bilo OK da tako bude i u eBiH

Muamer Seljubac
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 4

Vidi profil korisnika http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1625790

Na vrh Go down

Komentar by Mentalita on Thu Jul 30, 2009 6:06 pm

Muamerov prijedlog mi se najvise svidja.
Mentalita
Administrator
Administrator

eRepublik BAM : 486

Vidi profil korisnika http://ebih.niceboard.net

Na vrh Go down

Komentar by glcvr6 on Thu Jul 30, 2009 6:12 pm

Sve to je nedovoljno dok ne cujemo prijedloge Srpske populacije
glcvr6
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by BIH-Patriot on Thu Jul 30, 2009 6:30 pm

mentalita jel ti ovo brises
BIH-Patriot
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Tinja on Thu Jul 30, 2009 6:33 pm

glcvr6 (citat):Sve to je nedovoljno dok ne cujemo prijedloge Srpske populacije

Lol pa jel ti stvarno mislis da ce oni pristati na promjenu regija? Njima ova odgovara vise od bilo koje druge (u stvari, odgovara im svaka koja u sebi ima Republika Srpska, da budem precizan).

Mozes te prijedloge cekati koliko hoces, ali neces ih dobiti. Samo si zalud zakuhao, sada oni pisu peticije protiv i ostalo...a taman se smirila situacija nakon onog osnivanja "eVlade RS-a".

Sa kim si se konsultovao oko ove peticije?

Prvo, trebalo je peticiju sastaviti i javno je objaviti u clanku, zatim dotjerati prema sugestijama i TEK onda pisati je adminu. U tu peticiju bi se unijele i te nove regije, koje bi svi prethodno prihvatili, dakle samo bi se cekalo pristajanje admina. Tako se pise peticija.

Ovako si uradio nista. Srbe si digao na noge, peticiju nece potpisati, samo ce to uraditi neki od nas. Digao si tenzije, a peticiju pises da ih navodno "sprijecis". To ti je LOL na kvadrat.

Nemas plana, tek sada se sastavljaju regije, ali kazem ti da to tesko da ce proci. Zbrzao si, nisi pitao nikoga, radis na svoju ruku i sta te volja, kao i dosad.

To je super, ali radis i nama o glavi. U clanku koji je izasao u eSrbiji stoji kako "vlada eBiH zeli ukinuti RS u igri". Znaci, sa ovim potezom si kompromitirao i vladu, ni krivu ni duznu, sada ce to biti iskoristeno protiv nas.

Naskodio si nam, nisi nam pomogao, rezultati su nikakvi, admini su dali automatski odgovor (u stilu :bice nekad nesto).

Pitanje je: Da li je neko iz stranke podrzao ovo? Da li si, a mislim da nisi, javio ovo toromanu i NT-u ? Da li su oni odobrili ovaj potez ili si ti to pametno zakljucio da nema potrebe?

Ako nisi primjetio ovo je drustvena igra i niko ti ne daje za pravo da govoris za sve nas u eBiH, stranke ili bilo cega. Ako nesto zelis napisati stavi da je tvoj licni stav. Ako ima uticaja na sve nas u igri - pitaj i druge.

Naglasavam: nisam protiv promjena imena regija, ali u trenutnoj situaciji to nije pametan potez. I rekoh na koji nacin to treba raditi, a ne na ovaj "na brzaka" sistem.
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 206

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by glcvr6 on Thu Jul 30, 2009 6:37 pm

Bosanskim srbima je ponudjeno da odlucuju o sastavu..

KAD TADA admin ce promjeniti regije, samo trebam update post u open letter !
glcvr6
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by St. Edoxin el Mokrinjski on Thu Jul 30, 2009 6:38 pm

Muamer Seljubac (citat):Četiri nodalno-funkcionalne regije u BiH su:
1. Srednjebosanska - Srednja Bosna
2. Hercegovačka - Hercegovina
3. Bosanskokrajiška - Bosanska Krajina i
4. Sjeveroistočna Bosna

LINK

Mislim da bi bilo OK da tako bude i u eBiH

Da to je i BH-Edin rekao, samo si ti na stručniji način i slikovito objasnio...
Save ovu sliku - ovako će biti... - JA rek'o! farao
St. Edoxin el Mokrinjski
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Na vrh Go down

Komentar by glcvr6 on Thu Jul 30, 2009 6:42 pm

@ Tinja

Dobro je poznato da su celnici eBiH dijelovi ljudskog tijela koji sluze za odnose izmedju zena i muskaraca sto se tice odluka...

Cekajuci na njihove odluke, trazeci od njih vid dozvole mogu se samo objesit cekajuci nista .,..

Isti slucaj za pristup odnosno zauzimanje neke od strana ovog svjetskog rata u kojem je ostala suradnaj sa SAD eto samo zato sto smo vec od prije imali..

VLADA JE NESPOSOBNA !!

Ako je do stranke ja ovoga trena istupam iz stranke i biti cu samostalni predstavnik BOSANSKOG NARODA kada vec vlada neide u interes istih...

Niti sam Bošnjak niti sam Srbin, ne mrzim nikoga i to me cini garantujem zivotom VECIM PATRIOTOM koji VOLI SVOJU DOMOVINU BOSNU I HERCEGOVINU !! od bilo koga od vas koji se tako izjasnjavate...

Da doticni Srbi iz bosne osjecaju svoju domovinu Bosnu, ovolike reakcije nebi izazvane bile, i vecina tih osoba je iz SRBIJE koji uopste neznam zasto ubadaju nos tamo gdje im nije mjesto..

Nasa zemlja, radimo sa nje sta zelimo !!
glcvr6
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by St. Edoxin el Mokrinjski on Thu Jul 30, 2009 6:48 pm

@Tinja

Ja mislim da je uredu... Malo je egoistično da se sve mora pitati NT, toroman ili ti...
Pozvani su, nek dođu da razgovaraju...
St. Edoxin el Mokrinjski
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Na vrh Go down

Komentar by Tinja on Thu Jul 30, 2009 6:56 pm

Ja?

JA nisam nista u vladi. U stvari, jesam doministar obrazovanja, ali to nije neka funkcija, da ja odlucujem o necemu posebnom Smile

Mene i NE trebate pitati, nikad to nisam trazio.

A NT i toroman su vodje stranke. Pitati njih je minimum, a idealno bi bilo pozvati na sastanak svih clanova stranke prije ovako vazne odluke.

Nema veze, ja sam se "izvukao" iz ovoga, radite sta hocete Smile
Tinja
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 206

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by атомскимрав on Thu Jul 30, 2009 7:10 pm

Слажем се са Агичевим приједлогом(шалом). Само бих предложио "малу" измјену Smile

Држава еБиХ да се зове еЗемља доброг срца, а регије:

1. Добро срце исток
2. Добро срце запад
3. Добро срце сјевер
4. Добро срце југ

Вјерујем да се многи слажу да је веома неутрално Smile

Но, ајде да погледамо ствари мало реалније.

Пошто ово изнад нема везе са стварношћу звучи лијепо и сигурно би одговарало у "Симс" или некој сличној игрици. АЛИ, сви врло добро знамо да се еРепублика заснива на стварним државама и игра је социјалног карактера и имитира одређене факторе из стварности. То је тај мамац који одвлачи играче од других игара а људи који никада нису ни играли онлајн масовно се региструју и играју активно.
Идеја иза игре утиче директно на њену популарност.

Гледајући из тог аспекта не видим разлог за измјену назива.

Проблем је у томе што многима смета што двије регије у називу имају ријеч "српска" и настоје то да избришу. Многима с друге стране смета што та српска није посебна држава али ипак се задовољавају да она постоји у оквиру једне друге под условом да нема дискриминације.

Према томе измјена имена неби промјенила људима мишљенје; евентуално би некима задовољила сујету а некима дала мотивацију да раде на штету државе.

Значи, било би добро да једни почну да уважавају тај дио државе који се фактички зове "република српска" док би други у том случају требали да поштују и уважавају то да су дио државе која се зове еБосна и Херцеговина.

Нисам за мјењање назива, а у случају да одемо у алисину земљу чуда ено га приједлог на врху. Wink
атомскимрав
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 1

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by BIH-Patriot on Thu Jul 30, 2009 7:36 pm

ne dirajte tinju jebem li vam sunce lik je dosta ucinio za ebih gdje ste vi necujete se
BIH-Patriot
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Mentalita on Thu Jul 30, 2009 7:41 pm

Pricajte vi sta hocete, al' ja mislim da nam se realno blizi propast. Cak i meni je postalo dosadno slusati ove svakodnevne svadje, iako podrzavam da se ukine West Srpska Republic i East Srpska Republic.

I ja ponekad imam potrebu da odem. Al' ostajem samo zbog BiH. U nadi da ce nekad biti drugacije.

Pa cak i da nas osvoje, cak da pod njihove ruke padne cijela eBosna i Hercegovina - naravno da to ne bih volio, al' nesto bi na mom licu osmjeh izazvalo. A to je cinjenica da takvo nesto nikad nece biti u RL, te se mogu samo nasladjivati u igri albino

Svako dobro.
Mentalita
Administrator
Administrator

Na vrh Go down

Komentar by glcvr6 on Fri Jul 31, 2009 12:34 am

kada tako pricate onda najbolje da potpisemo sporazum sa eSrbijom da kroz TW uzmu WiE RS a nama ostane ovo malo jada od Federacije !
glcvr6
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by matadox on Fri Jul 31, 2009 12:13 pm

Ovdje se imena daju po geografiji.. jedino su se nama podjelila politicki.
Po meni regije bi trebale biti ovako od oka

hercegovina , srednja bosna , krajina , posavina

Takodjer treba ukinuti i Federacija BiH , jer to nije geografski. Znaci da nigdje nema nacionalnih obiljezja.
Malo ce biti tesko jer ce se morati podudarati da federacija se preimenuje u regiju gdje ce biti q5 bolnica i direktno high grain da nebi firme zajebali...

matadox
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 186

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Diktator Senco on Fri Jul 31, 2009 1:11 pm

Imate moj prijedlog u novinama...

Diktator Senco
Administrator
Administrator

eRepublik BAM : 151

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Aleksa Mungos on Fri Jul 31, 2009 4:15 pm

Evo da se i ja oglasim po ovom pitanju kao RL Srbin iz Bosne i Hercegovine, a u igri eBosanac i Hercegovac...

Prvo me pogodio Mentalitin post, par postova prije mene... Mentalita - ti podrzavas da se ukine West Republic Srpska i East Republic Srpska... Uopste nisi spomenuo Federaciju. Izvini, ali preko ovoga ti ne mogu prijeci, jer si ovde ti ispao nacionalista...

Drugo, ovakva podjela kakva je sada je najrealnija podjela eBosne i Hercegovine po uzoru na RL Bosnu i Hercegovinu... Ova podjela ne znaci da Srbi moraju ziviti u RS, a ostali narodi u Federaciji. Ima Srba koji zive u RL u Federaciji, ima Hrvata i Bosnjaka koji zive u RS. Ova podjela mi je jedino realna, jer ako zivim u RL u Zap. Rep. Srpskoj zivim i ovde.

Kako izvrsiti adekvatnu podjelu zemlje na druge cjeline, kada vec postoje politicke podjele. Sve zemlje eRepublika koje su u RL podjeljene na politicke cjeline su tako podjeljene i ovde. One zemlje koje nemaju te cjeline, vec imaju geografske, tako su podjeljene i ovde.

Skoro sam procitao clanak u novinama i dobro je u njemu receno. USA je podjeljena na svoje savezne drzave, Kanada takodje... Ne mozete porediti Hrvatsku, jer u njoj ne postoje velike politicke cjeline, kao niti u Srbiji, pa je drzava podjeljena po nekim vecim geografskim cjelinama. Ako pogledate Srbiju, u njoj ima politicka cjelina Vojvodina, a i jedna regija nosi taj naziv, isto tako i Beograd...

Dakle, moj prijedlog je da ne diramo nazive regija, jedino da trazimo od admina resursa u zemlju kao sto je drvo po kome je BiH poznata kao zemlja suma...

Jedino sto se mozda moze uraditi je da se umjesto dvije Republike Srpske napravi jedna, a da sve ostalo bude isto...

Toliko od mene...
Aleksa Mungos
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 154

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Agich on Fri Jul 31, 2009 4:35 pm

Aleksa Mungos (citat):Evo da se i ja oglasim po ovom pitanju kao RL Srbin iz Bosne i Hercegovine, a u igri eBosanac i Hercegovac...

Prvo me pogodio Mentalitin post, par postova prije mene... Mentalita - ti podrzavas da se ukine West Republic Srpska i East Republic Srpska... Uopste nisi spomenuo Federaciju. Izvini, ali preko ovoga ti ne mogu prijeci, jer si ovde ti ispao nacionalista...

Drugo, ovakva podjela kakva je sada je najrealnija podjela eBosne i Hercegovine po uzoru na RL Bosnu i Hercegovinu... Ova podjela ne znaci da Srbi moraju ziviti u RS, a ostali narodi u Federaciji. Ima Srba koji zive u RL u Federaciji, ima Hrvata i Bosnjaka koji zive u RS. Ova podjela mi je jedino realna, jer ako zivim u RL u Zap. Rep. Srpskoj zivim i ovde.

Kako izvrsiti adekvatnu podjelu zemlje na druge cjeline, kada vec postoje politicke podjele. Sve zemlje eRepublika koje su u RL podjeljene na politicke cjeline su tako podjeljene i ovde. One zemlje koje nemaju te cjeline, vec imaju geografske, tako su podjeljene i ovde.

Skoro sam procitao clanak u novinama i dobro je u njemu receno. USA je podjeljena na svoje savezne drzave, Kanada takodje... Ne mozete porediti Hrvatsku, jer u njoj ne postoje velike politicke cjeline, kao niti u Srbiji, pa je drzava podjeljena po nekim vecim geografskim cjelinama. Ako pogledate Srbiju, u njoj ima politicka cjelina Vojvodina, a i jedna regija nosi taj naziv, isto tako i Beograd...

Dakle, moj prijedlog je da ne diramo nazive regija, jedino da trazimo od admina resursa u zemlju kao sto je drvo po kome je BiH poznata kao zemlja suma...

Jedino sto se mozda moze uraditi je da se umjesto dvije Republike Srpske napravi jedna, a da sve ostalo bude isto...

Toliko od mene...

slažem se, s tim da je bolje da postoje samo repubika srpska i federacija, razlog je jednostavan, što 4 neodržive cjeline kada možemo imati dvije jake ( i po broju stanovnika, kao i po bolnicama i sl ) Smile
@ mislim u slućaju rata
Agich
Top spamer
Top spamer

eRepublik BAM : 403

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Mentalita on Fri Jul 31, 2009 4:57 pm

Aleksa Mungos (citat):Evo da se i ja oglasim po ovom pitanju kao RL Srbin iz Bosne i Hercegovine, a u igri eBosanac i Hercegovac...

Toliko od mene...
Ok. To sto kazes za mene je tvoj licni stav. Ja ne smatram tako. Samo sam se pogresno izrazio. Svi vi koji mislite da sam nacionalista, mudzahedin il sta vec - smao vam mogu reci da sam ratovao za oslobodjenje Srbije. Mislim da je dovoljno da se potvrdi da ne mrzim Srbe. Samo ne podrzavam imperijalisticku politiku, i zato sam ih tad podrzao da vrate svoje regije, ali isto tako smatram da oni vrse politicku agresiju trenutno na eBiH i ja im naravno ne mogu vjerovati.

Ovako; ja sam tu zaboravio da pomenem Federaciju - jer vecina nasih igraca i podrzava ukidanje Federacije, tako da to nije sporno.
West RS i East RS sam rekao jer se Srbi nacionalisti bune zbog toga, i oni su jedini problem oko mijenjanja regija. Sto se mene tice, volio bih da se ukinu i Federacija i RS u RL jer su oni najveci problem za napredak BiH. Eh sad , posto su oni najveci problem za napredak BiH u RL, smatram da je ista takva situacija i u eRepubliku. Sta ce nam srpsko, bosnjacko, hrvatsko? Zasto sve ne bi bilo bosansko-hercegovacko? Sasvim je nepotrebna ta etnicka podjela. Mozemo i ujedinjeno kad hocemo. Samo sto to nekima ne odgovara.

Ali evo jos ovo zelim reci cak i da jesam nacionalista i da podrzavam samo Federaciju, ime FEDERACIJA BOSNE I HERCEGOVINE nikoga ne vrijedja i ovi srpski nacionalisti to ne podrzavaju isto kao sto ne podrzavaju npr. regija Sjeverozapadna Bosna. Jednostavno njima smeta naziv BIH i to potvrdjuje i njihova peticija kao "promijenimo ime BiH u Srbija ili Rs", tako nesto ne sjecam se sad dobro.. samo mogu reci LOL
Mentalita
Administrator
Administrator

Na vrh Go down

Komentar by Predrag Bozanovic on Fri Jul 31, 2009 5:54 pm

moje skromno misljenje je da se ne bi trebala mjenjati imena regija ...
Predrag Bozanovic
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 8

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by grobarDeyan on Fri Jul 31, 2009 7:09 pm

Alo ovaj sto je pokreno` temu nije normalan,budala on ne shvata da ce ovako razoriti eBih,alo svoju bolest leci u pravom svetu nemoj preko igrice,u RL zivim u eBih,ja sam srbin,ne pravoslavni bosanac kako je ova budaletina izmislila,lik me za 2 dana iznervirao svojim clancima kao niko nikad u zivotu,ne shvata da je glup,da ce pokrenuti veliku pickastu offanzicu iz srbije,eBih je slaba,srbija je moze pokoriti i harati njom,bas ko` sto su hrvati radili po srbiji,ja necu da srbija napadne bosnu,nisam za to,ali 3.5/4 ljudi srba u eSvetu ne deli moje misljenje,digli ste srbe na noge,odnosno digao si,gluplju stvar covece nisi mogao uraditi,tebi smeta ovo ''srpska'' pomiri se sa tim,sta ti je,tako ce i da ostane,cuj da se menja federacija,to ime je mocno,eBih treba da je drzava u kojoj zive Bosnjaci Srbi i Hrvati,ne mozes ti 1000 Srba koji su iz Rs koji igraju ovu igricu nagovoriti da se ne nazivaju Srbima,alo ti covece sto si proveo rat koji se zavrsio pre 14 godina ko zna gde a ne u BiH,ucuti,poklopi se,shvati da rane nisu zarasle ni na jednoj strani,kod nekih ljudi jesu ali ne kod svih,pusti debile sto se raspravljaju preko Interneta ubij muslimana ili ubij srbina,to su debili,u njih je mrznja usadjena,ali proce to njih sve,ali shvati da si ti jedan od njih ali ti si hinja kosto` bi se reklo,bolje vam je prestanite sa ovim.I naravno,JA SAM PROTIV MENJANJA IMENA RS,I NARAVNO FEDERACIJE,UOPSTE MENJANJA IMENA.I ovog kretena,kretencinu,sto je pokrenuo temu,treba da banuju na forumu,izbace iz stranke,jer danas sutra npr. onaj sto je u njegovoj stranci postane predsednik eBih,i kad srbi vide da se ovaj levat nalazi u stranci u kojoj je isto i predsednik eBih,naravno da ce reci ovo zavera,ovo ono...stasta ce biti i doci ce do pobune,pusti ljude da zive kako su do sad ziveli,u ovim regijama sa ovim imenima.Tako je najbolje.
grobarDeyan
Citizen of eBiH
Citizen of eBiH

eRepublik BAM : 2

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar by Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh